خرید ملک در زنجان

خرید ملک در زنجان استانی به همین نام در قسمت شمال غربی ایران است و یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران است. داشتن ملک در بهترین مناطق شیراز مخصوصا برای ایرانی های مقیلم در کشور های خارجی میتواند مزایای خاص خود را به همراه داشته باشد. مؤسسه خدمات ملکی با سابقه طولانی مدت در این حرفه و بکارگیری مشاوارن متخصص و متعهد در زمینه املاک و همچنین ابعاد مختلف مربوط از قبیل ثبتی، حقوقی، مهندسی و شهرداری توأم با اطلاعات روز آن را به عنوان یک مشاور دلسوز درستکار و راستگو محضر شما اساتید ارجمند و معظم تقدیم نماید.

هوای منطقه زنجان با توجه به کوه ها و دشت ها بسیار متنوع است. به طور کلی، در ارتفاعات هوای کوهستانی سرد زمستان های برفی و سرد و تابستان های معتدل و خشک وجود دارد. در همین حال، دره های قزل اوزان دارای آب و هوای معتدل و زمستان های معتدل و تابستان های نسبتاً گرم است. دشت های بین ارتفاعات مانند دشت ساجاس منطقه قشلاقات و قسمت تحتانی رودخانه زنجان دارای آب و هوای معتدل تری هستند.

خرید ملک در زنجان

تنوع آب و هوایی استان زنجان سبب شده که این منطقه چهارفصل بوده و ظرفیت هایبالایی در زمینه گردشگری طبیعی داشته باشد و به سبب شرایط خاص آب و هوایی منطقه؛طارم استان زنجان را هندوستان ایران می دانند. استان زنجان به لحاظ داشتن تنوع نقاط ارتفاعی از یک سو و از سوی دیگر تاثیرپذیری از چند توده هوایی خزری، مدیترانه ای و صحرای مرکزی، صاحب اقلیم ها و اکوسیستم های متنوعی شده است تاریخ ساخت شهر زنجان را هم زمان با سلطنت اردشیر بابکان می دانند و در آن زمان شاهین به معنای منسوب به شاه نامیده می شده است. گفته می شود که این نام طی قرن ها به زنگان و سپس به زنجان تغییر یافته است

معبد اژدها زنجان

معبد داش کسان ساختمانی صخره ای است که در حومه روستای ویر در حدود 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر تاریخی سلطانیه (زنجان) واقع شده است. این معبد با طرح اژدها یادگاری از دوره ایلخانیان است.

بازار زنجان

بازار زنجان در سال 1834 ساخته شده است. این بازار در دو قسمت غربی و شرقی است و به صورت خطی است. گفته می شود که بازار زنجان طولانی ترین بازار سرپوشیده ایران است. معماری به کار رفته در این بازار کاملاً به سبک قاجاریه است.

مسجد چهل ستون زنجان

یکی از جاذبه های زنجان مسجد چهل ستون (چهل ستون) است. این مسجد تاریخی در حوالی بازار زنجان واقع شده است. مسجد چهل ستون یکی از مشهورترین مساجد در زمان قاجار بود که به عنوان حوزه علمیه خدمت می کرد. این مسجد حیاط بسیار بزرگی دارد و در ورودی این بنا کتیبه ای نصب شده است که در سال 1905 ساخته شده است. این مسجد یکی از نمونه های معماری دوره قاجار است.

موزه باستان شناسی

در زمستان سال 1993 حین حفاری معدن نمک در چهرآباد استان زنجان یک جسد مومیایی شده به طور تصادفی کشف شد. این کشف در سالهای بعد نیز ادامه یافت و سرانجام شش جسد مومیایی شده کشف شد که به مردان نمکی معروف بودند. اجساد مومیایی شده مردان نمکی مربوط به دوره هخامنشی و ساسانی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه لباسشویی

خشکشویی زنجان موزه مردم شناسی است. این مکان در زنجان با ظاهری انسانی و دوستانه ساخته شده است تا از زنان در برابر سرما و حیوانات وحشی محافظت کند. این لباسشویی به گونه ای بود که به مردان اجازه ورود داده نمی شد تا زنان بتوانند به راحتی لباس ها و ظروف خود را بشویند.

خرید زمین در تهران

خرید زمین در تهران

آژانس بین المللی خدمات ملکی

اکنون هیچ چیز برای شما آسانتر از جستجوی مشاور املاک شخصی در وب سایت خدمات ملکی ایران نیست. این آژانس از قبل مکان های خوب و دنج را برای شما ایرانیان مقیم خارج انتخاب کرده و بر روی هر انتخاب یک برچسب قیمت مناسب قرار داده است. می توانید عکس های مختصری از مکان را ببینید و برای اطلاعات بیشتر با نماینده ما در تماس باشید.

صنایع دستی زنجان

چاقوهای زنجان که به طرز ماهرانه ای توسط استادان این صنعت ساخته می شود ، به دلیل ویژگی های آن از جمله ظرافت ، تناسب ، تنوع ، قدرت برش و تیغه مشهور است. سابقه چاقو در زنجان به دوران هخامنشیان برمی گردد. بیش از 200 مدل چاقو در زنجان وجود دارد. انواع چاقوها شامل چاقوهای قلم چاقوهای کشاورزی و چاقوهای آشپزخانه و چاقوهای شکاری است.

ملیله

ملیله یکی از اصلی ترین صنایع دستی زنجان و البته گرانترین آن است. شمش های نقره ذوب شده و از قالب مخصوصی عبور می کنند تا به سیم های یک سانتی متری تبدیل شوند. سپس دوباره ذوب شده و از داخل قالب عبور داده می شوند تا این که قطر آنها این بار به یک میلی متر برسد. سپس با سیم کشیده می شوند تا نازک تر و ظریف تر باشند و برای ملیله آماده شوند.

ساخت ظروف و ظروف به سبک ملیله به دوره هخامنشیان برمی گردد. در آن زمان ملیله کاری برای اشراف و درباریان هنر بود. این روزها از ملیله برای تزئین انواع لیوان ها، سینک ظرفشویی ها قاشق ها و چنگال ها ، کاسه ها ، گلدان ها ، قاب عکس ها و پارچه ها استفاده می شود و یکی از نفیس ترین سوغاتی ها و صنایع دستی زنجان است.

بوگدا آشی

بوگدا در ترکی به معنی گندم و بوگدا آشی به معنای سوپ گندم است. این غذای خوشمزه و شام برای شب های زمستان و شام های خانوادگی بسیار مناسب است. مردم زنجانی برای پخت آن ابتدا گندم و لوبیا را به خوبی خیس کرده و پس از اینکه مواد شروع به پختن آرام در آب کردند اسفناج بزرگ و تازه را با ادویه جات در قابلمه می ریزند.

خدمات بین المللی املاک در تهران

شرکت خدمات ملکی با سالها تجربه در کار با ایرانیان، خارجی ها و افراد مقیم در کشور های خارجه، می تواند بهترین املاک و مستغلات برای درخواست آپارتمان مبله، ویلا، دفاتر یا کل ساختمان در زنجان باشد. مشاوران ما در صحبت کردن به زبان انگلیسی حرفه ای هستند و قوانین را خیلی خوب می شناسند، بنابراین می توانند برای یک خارجی یا مهاجران بسیار مناسب باشند تا خانه ایده آل خود را پیدا کنند.

نمایندگان و مشاوران باتجربه خدمات ملک می توانند بهترین مشاوره را در مورد ویژگی های محله در اختیار خارجی ها و ایرانیان قرار دهند و بهترین آپارتمان های مبله را با مناسب ترین قیمت به آنها معرفی کنند. کسانی که به دنبال آپارتمان ساختمان ها، ویلاها یا دفاتر با کیفیت عالی هستند می توانند بلافاصله جهت بهترین خدمات مشاوره در منطقه با ما تماس بگیرند.