خرید ملک در مازندران

خرید ملک در مازندران یک استان در شمال ایران است. واقع در ساحل جنوبی دریای خزر. ساری بزرگترین و مرکز استان مازندران است. داشتن ملک در بهترین مناطق مازندان مخصوصا برای ایرانی های مقیلم در کشور های خارجی میتواند مزایای خاص خود را به همراه داشته باشد. مؤسسه خدمات ملکی با سابقه طولانی مدت در این حرفه و بکارگیری مشاوارن متخصص و متعهد در زمینه املاک و همچنین ابعاد مختلف مربوط از قبیل ثبتی، حقوقی، مهندسی و شهرداری توأم با اطلاعات روز آن را به عنوان یک مشاور دلسوز درستکار و راستگو محضر شما اساتید ارجمند و معظم تقدیم نماید.

مازندران یکی از پرجمعیت ترین استانهای ایران است و دارای منابع طبیعی متنوع  به ویژه مخازن بزرگ نفت و گاز طبیعی است. چهار شهرستان بزرگ استان ساری، بهشهر، بابل و آمل است. طبیعت متنوع این استان شامل دشت ها، چمنزارها، جنگل ها و جنگل های بارانی است که از سواحل شنی دریای خزر تا سیرای البرز ناهموار و پوشیده از برف کشیده شده است.

خرید ملک در مازندران

مازندران تولید کننده عمده ماهیان پرورشی است و پرورش آبزیان علاوه بر تسلط سنتی بر کشاورزی، اقتصاد مهمی نیز فراهم می کند. عامل مهم دیگر در اقتصاد صنعت گردشگری است، زیرا مردم از سراسر ایران از بازدید از این منطقه لذت می برند. خرید ملک در مازندران همچنین یک مرکز رشد سریع بیوتکنولوژی و مهندسی عمران است.

قدمت سکونت انسان در این منطقه حداقل 75000 سال پیش است. کاوش های اخیر در گوهر تیپه گواهی بر این است که این منطقه بیش از 5000 سال شهرنشینی شده است و این منطقه یکی از مهمترین مکانهای تاریخی ایران به حساب می آید. نقش مهمی در توسعه فرهنگی و شهری منطقه داشته است.

مازندران از نظر جغرافیایی

استان مازندران از نظر جغرافیایی به دو قسمت دشت های ساحلی و مناطق کوهستانی تقسیم می شود. رشته کوه البرز نوار ساحلی و دشت های دریای خزر را احاطه کرده است. به دلیل نسیم دایمی دریا و وزش باد محلی سواحل جنوبی و شرقی دریای خزر تپه های شنی تشکیل شده و باعث ایجاد مانع طبیعی کم بین دریا و دشت می شود. در مناطق البرز که به موازات سواحل جنوبی دریای خزر حرکت می کنند.

اغلب بارش برف وجود دارد و این استان را به دره های منزوی زیادی تقسیم می کند. این استان از آب و هوای متوسط ​​و نیمه گرمسیری برخوردار است و متوسط ​​دما در تابستان 25 درجه سانتی گراد و در زمستان حدود 8 درجه سانتی گراد است. اگرچه ممکن است در زمستان برف به شدت در کوه ها باریده شود، اما به ندرت در سطح دریا می بارد.

خرید ملک در مازندران

خرید ملک در مازندران

استراحتگاه های گردشگری

مازندران به غیر از سواحل و ویلاهای ساحلی نفسگیر، دارای تعداد زیادی مکان تاریخی در شهرهای زیر است: بهشهر: پل باستانی آق قلا بر روی رودخانه گرگان، کاخ صفی آباد، بناهای تاریخی استخر عباسی و غارهای کمربند و هوتر که حاوی یادگارهایی از انسانهای اولیه است. سایر استراحتگاههای گردشگری عبارتند از:

  • پل شاپور در سواد کوه
  • بقعه های متبرکه امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم در آمل
  • آسیاب دادکان
  • تله کابین و مجموعه تفریحی نمک آبرود
  • بندر خاویارگیر آشوراده
  • پارک حفاظت شده دشت ناز در ساری (زیستگاه گوزن بی نظیر ایرانی)
  • پارک ملی گلستان و چشمه ها و آب های معدنی رامسر

از آنجا که خرید ملک در مازندران استانی زیبا است امکانات زیادی برای گردشگری مانند هتل، متل، ویلا و … در شهرهای استان وجود دارد. از یادگارهای تاریخی چند قرن گذشته می توان “خانه گلبادی” در ساری، خانه دارووی، کیا، فاطمی، مفیدیان، باقری، خوانساری، تقوی، امیر لطفی و شیرنگی در گرگان، خانه علیزاده را نام برد. در آمل، خانه های کاشانی، نجفی و حسن پور در بابل.

آژانس بین المللی خدمات ملکی

اکنون هیچ چیز برای شما آسانتر از جستجوی مشاور املاک شخصی در وب سایت خدمات ملکی ایران نیست. این آژانس از قبل مکان های خوب و دنج را برای شما ایرانیان مقیم خارج انتخاب کرده و بر روی هر انتخاب یک برچسب قیمت مناسب قرار داده است. می توانید عکس های مختصری از مکان را ببینید و برای اطلاعات بیشتر با نماینده ما در تماس باشید.

اقلیم استان مازندران

استان مازندران به طور طبیعی تحت تأثیر عرض جغرافیایی، ارتفاعات البرز، ارتفاع از سطح دریا و فاصله از دریا و مناطق بایر جنوب ترکمنستان جریان های هوایی محلی و منطقه ای و پوشش گیاهی همه کاره قرار دارد. بنابراین اوضاع استان را به سه نوع تقسیم می کند: هوای معتدل خزر با تابستان های گرم مرطوب و زمستان های معتدل و مرطوب. هوای معتدل کوهستانی با زمستانهای طولانی، سرد و یخبندان و تابستانهای معتدل و کوتاه و هوای کوهستانی سرد با زمستانهای منجمد طولانی و تابستانهای کوتاه و خنک. در اکثر فصول سال اغلب بارش برف وجود دارد که تا اواسط تابستان ادامه دارد.

دشت های غربی و مرکزی استان تا دامنه های شمالی رشته کوه البرز آب و هوای مطبوع منطقه خزر را تجربه می کنند. در ارتفاعات 1500 تا 3000 متری یک آب و هوای کوهستانی معتدل، با زمستانهای طولانی سرد و تابستان های کوتاه و معتدل وجود دارد. در این منطقه برف مناطقی از استان را حتی تا اواسط فصل گرم پوشانده است. در واقع می توان برف را حتی در گرمترین ماههای سال در این منطقه مشاهده کرد.

رامسر عروس شهرهای ایران

می توان گفت رامسر گوهر گردشگری استان مازندران است؛ شهری زیبا که شهرت عروس شهرهای ایران را به دست آورده است، که با داشتن جاذبه های تاریخی و فرهنگی همراه با مناظر بی نظیر مانند جنگل های تابستانی و امکانات تفریحی و تفریحی می تواند نوید سفر آرام و شاد به بازدید کنندگان را بدهد جهانگردان دهکده توریستی نمک عابرود که به عنوان دومین قطب گردشگری جذاب استان مازندران شناخته می شود، یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که می خواهند در این استان ملک خریداری کنند.

فرهنگ مشترک در مازندران

مازندران دارای دشتهای مسطح و حاصلخیز و سرسبزی است و به همین دلیل، کشاورزی به عنوان اصلی ترین فعالیت اقتصادی منطقه محسوب می شود. مرکبات و برنج مهمترین محصولات کشاورزی این استان است و باغات میوه و شالیزارها حتی اگر غیر مستقیم باشد، با مناظر دلپذیر خود از جاذبه های شمال ایران محسوب می شوند. در فرهنگ بومیان خرید ملک در مازندران برنج جایگاه منحصر به فردی داشته و نمادی از سعادت، برکت و ثروت است و از این رو ارائه آن به میهمانان به عنوان نشانه احترام میزبان محسوب می شود. مازندرانی ها از مهمان نوازترین مردم ایران هستند و می توان گفت مشت باز و خوش هزینه بودن از ویژگی های بارز آنهاست.

خرید ملک در مازندران

خرید ملک در مازندران

فرودگاه و راه آهن

فرودگاه دشت ناز، سرویس دهنده پایتخت ساری فرودگاه نوشهر و فرودگاه رامسر ، فرودگاه های داخلی هستند که این استان را به سایر مناطق کشور متصل می کنند.

مازندران توسط بخش راه آهن شمال راه آهن ایران سرویس می شود. این بخش استان را به جنوب و تهران و گرگان را به شرق متصل می کند. شهرهای ساری ، قائمشهر و پل سفید ایستگاه های اصلی این بخش هستند.

خدمات بین المللی املاک در تهران

شرکت خدمات ملکی با سالها تجربه در کار با ایرانیان، خارجی ها و افراد مقیم در کشور های خارجه، می تواند بهترین املاک و مستغلات برای درخواست آپارتمان مبله، ویلا، دفاتر یا کل ساختمان در مازندران باشد. مشاوران ما در صحبت کردن به زبان انگلیسی حرفه ای هستند و قوانین را خیلی خوب می شناسند، بنابراین می توانند برای یک خارجی یا مهاجران بسیار مناسب باشند تا خانه ایده آل خود را پیدا کنند.

نمایندگان و مشاوران باتجربه خدمات ملک می توانند بهترین مشاوره را در مورد ویژگی های محله در اختیار خارجی ها و ایرانیان قرار دهند و بهترین آپارتمان های مبله را با مناسب ترین قیمت به آنها معرفی کنند. کسانی که به دنبال آپارتمان، ساختمان ها، ویلاها یا دفاتر با کیفیت عالی هستند می توانند بلافاصله جهت بهترین خدمات مشاوره در منطقه با ما تماس بگیرند.