نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهران
نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهرانReviewed by سید محمد سیدی on Nov 15Rating: 5.0

نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهران خانه های قدمی و کلنگی با نماسازی های گذشته از خیابان بسیار جذاب به نظر می رسد. در داخل، همه چیز می تواند کمی پیچیده تر باشد. خانه‌ کلنگی ممکن است سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای برای زمان و پول شما باشد، اما برای خرید یک خانه کلنگی باید بیشتر از خانه‌های جدیدتر مراقبت باشید. این چک لیست به شما کمک می کند قبل از ارائه پیشنهاد، آنچه را که باید در مورد خرید خانه کلنگی بدانید، کمک می کند.

نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهران

هیچ خانه ای قرار نبود برای همیشه دوام بیاورد، اما برخی از آنها مطمئنا می توانند صدها سال دوام بیاورند. وضعیت خانه تا حد زیادی به ساخت و نگهداری اصلی بستگی دارد. خانه ای که به خوبی با استفاده از مواد با کیفیت ساخته شده باشد، معمولاً بیشتر از خانه ای که ارزان ساخته شده است، دوام خواهد آورد. نحوه مراقبت صاحبان قبلی از خانه نیز بر طول عمر آن تأثیر می گذارد. یک بازرسی دقیق از خانه انجام دهید و به دنبال مشکلاتی مانند کفپوشی که نیاز به تعویض دارد، آسیب دیدن سقف یا کپک زدن باشید. مشاهدات خود را مستند کنید و در مورد چگونگی تعمیر آنها در یک خانه کلنگی تحقیق کنید. این به شما کمک می کند کارهایی را که مایل به انجام آنها هستید اولویت بندی کنید.

سن و نگهداری از سیستم های خانه

خانه احتمالاً در زمانی ساخته شده است که سیستم های مدرن خاصی وجود نداشتند. برخی از سیستم‌های خانه، مانند لوله‌کشی، ممکن است با خانه قدمت داشته باشند، در حالی که برخی دیگر پس از این واقعیت بازسازی می‌شوند. در مورد این سیستم ها بپرسید و نگاهی طولانی به آنها بیندازید. خانه‌ای که متکی به سیستم تهویه مطبوع پنجره‌ای و شومینه است ممکن است در تابستان بسیار گرم باشد و در زمستان به سختی گرم شود. درخواست بازرسی خانه در سیستم هایی که در 10-20 سال گذشته نصب شده اند را در نظر بگیرید. نصب یا مقاوم سازی ضعیف ممکن است تعمیر یا تعویض تجهیزات را دشوارتر کند، و یک بازرسی تخصصی خانه معمولاً این موضوع را شناسایی می کند و به شما در تصمیم گیری خرید خانه قدیمی در مقابل خانه جدید کمک می کند.

قابلیت Retrofit

تقریباً هر خانه ای که قبل از دهه 50 ساخته شده باشد، در طول دهه ها ارتقا یافته است. با این حال، این تضمینی نیست که خانه قدیمی بازسازی شده بتواند به روز رسانی ها یا بهبودهایی را که در ذهن دارید حفظ کند. ممکن است شما مشتاق یک خانه کلاسیک با گرمایش مرکزی باشید، اما خانه ممکن است از نصب کانال پشتیبانی نکند.

بسیار مهم است که خانه ای را پیدا کنید که کاندیدای مناسبی برای زندگی در آن باشد. در غیر این صورت، در حالی که در حالت ناراحتی نشسته اید، زمان و هزینه خود را برای راحت تر کردن خانه تلف خواهید کرد. تنوع زیادی در خانه های کلنگی یا تاریخی وجود دارد، بنابراین ممکن است لازم باشد قبل از یافتن خانه ای که از مقاوم سازی یا ارتقای آن جان سالم به در می برد، به چندین خانه نگاه کنید.

نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهران

نکاتی برای خرید خانه کلنگی تهران

محدودیت در اضافات یا بازسازی

بسیاری از خانه‌های قدیمی در محله‌های تاریخی واقع شده‌اند یا براساس شهر یا منطقه، خانه‌های تاریخی نامیده می‌شوند. هر خانه ای که با این طبقه بندی در نظر می گیرید ممکن است محدودیت هایی در اضافات یا تغییراتی که می توانید ایجاد کنید، به خصوص در ساختار بیرونی خانه داشته باشد. مناطق تاریخی معمولاً مقرراتی در مورد رنگ رنگ بیرونی که باید استفاده کنید یا نوع پوششی که می توانید خریداری کنید دارند. ممکن است محدود به ایجاد اضافاتی باشید که همان سبک معماری بقیه خانه را حفظ کند. معمولاً شهرها سیاست‌های خود را برای این خانه‌ها به طور آشکار منتشر می‌کنند

بنابراین می‌توانید از قبل به‌خوبی دریابید که از شما به‌عنوان صاحب خانه چه انتظاری می‌رود. آیا خانه کلنگی ارزش خریدن دارند؟ اگر آرزو دارید خانه قدیمی‌تری داشته باشید، ممکن است سال‌ها پیش از مالکیت لذت‌بخش یک گنج شهری باشید. بازرسی کامل از هر خانه ای که می خواهید بخرید به شما کمک می کند تا استرس را به حداقل برسانید و هزینه های صرف شده برای تعمیرات و بهبودهای غیرمنتظره را کاهش دهید. به این ترتیب، می توانید یک خانه قدیمی با شرایط خود، با تمام اطلاعات مورد نیاز خریداری کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *